Мобільний рахунок замість кредитної картки?

Мобільний рахунок замість кредитної картки?

     Зміни в законодавстві, прийняті Кабміном, дозволяють використовувати передоплату, внесену за послуги мобільного зв'язку, на власний розсуд. Законодавча ініціатива торкнулася постанов №1740 від 1998 року та №295 від 2012 г. Тепер рахунок мобільного телефону може слугувати своєрідним «гаманцем», із якого можна брати кошти для здійснення грошових переказів або оплачувати ними будь-які покупки.

Телефон як засіб оплати

     Задовго до прийнятого рішення чимало користувачів смартфонів з Android вже мали можливість безконтактного звернення до своїх банківських рахунків за допомогою терміналів. Така послуга передбачена в багатьох українських банках, але тепер нею зможуть скористатися й власники інших мобільних телефонів.

     Провідний спеціаліст зі зв'язків із громадськістю компанії «Київстар» Ірина Леличенко прокоментувала нововведення, звернувши увагу на нові можливості використання мобільного рахунку, особливо для жителів тих населених пунктів, де не представлені відділення великих українських банків. Вона переконана, що безготівкові платежі й сучасні фінансові сервіси стануть доступнішими кожному українцеві.

     А Олександр Карпов, директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА, уточнив, що для проведення таких операцій не передбачені податкові відрахування, а значить, споживачі не будуть оплачувати додаткові суми в бюджет при використанні свого «мобільного гаманця».

Розмір тарифів

     Операторам послуг мобільного зв'язку дана свобода у виборі способу надання нових фінансових послуг. Наприклад, користувачам можуть запропонувати використовувати електронні платіжні системи для перерахування грошей за допомогою спеціальних команд. На практиці це може виглядати наступним чином: кошти із мобільного переводяться в ЕПС, а вже із електронного гаманця проводиться розрахунок за товари чи послуги. Кожна така операція буде супроводжуватися нарахуванням стандартних банківських комісій, які не перевищать 1% від суми платежу.

     Втім, як стверджує Ірина Леличенко, навіть ці невеликі комісійні доведеться платити не всім: Продавець товару чи послуги може покривати ці витрати самостійно, залучаючи таким чином більшу кількість клієнтів.

В чому корінь проблем?

     Введення мобільних платежів має чимало переваг, але експерти попереджають про можливі проблеми. При цьому вони виокремили декілька основних факторів, які можуть стати перешкодою для розвитку цього сектору фінансового ринку.

• В Україні досі не прийнятий закон, згідно з яким фінансові компанії отримували б рівні права з банками на емісію електронних грошей.

• Велика кількість різних діючих на території України ЕПС ускладнює узгодження правил роботи із електронними грошима.

• Необхідно враховувати складності, які можуть виникнути у людей старшого віку при повсюдному впровадженні електронних способів розрахунку.

• Стримуючим фактором може стати відсутність необхідної інфраструктури прийому електронних платежів у невеликих населених пунктах.

• Необхідно розробити єдиний стандарт платіжних документів при оплаті комунальних послуг.

     Проте експерти впевнені, що така послуга буде користуватися попитом у більшості населення. Сподіватись на це дозволяють наступні фактори:

• Зростання кількості смартфонів — тільки в мережі Vodafone понад 42% клієнтів вже перейшли на використання таких цифрових гаджетів, і є всі підстави вважати, що цей показник буде зростати.

• Повсюдне впровадження електронних квитків, у тому числі на транспортні послуги й культурні заходи.

• Поширення в Україні покриття 3G, а в недалекому майбутньому — запуск 4G.

• Комфорт і оперативність здійснення електронних розрахунків.

• Не слід забувати, що велика кількість дрібних транзакцій для банків означає підвищення їх витрат. У той же час оператори стільникового зв'язку при виконанні таких операцій не зазнають жодних збитків.

     У Верховній Раді вже скоро повинні розглянути законопроект №5361-д. Після його прийняття телеком зможе отримати ліцензію Національного банку й випускати власні платіжні картки, відкривати нові електронні платіжні системи, проводити розрахунки з особових рахунків своїх абонентів. Така конкуренція з банками, по запевненням експертів, неодмінно призведе до появи більш вигідних тарифів.

     Мікрофінансова компанія «КЛТ КРЕДИТ» може стати Вашим особистим банкіром, в будь-який час доби надаючи можливість одержати додаткові фінансові кошти. Мікропозики від «КЛТ КРЕДИТ» — найлегший та, поза сумнівами, найзручніший спосіб покращити своє матеріальне становище вже сьогодні.

За матеріалами Finance.UA

Отримати гроші