Правда та вигадки про електромобілі

Правда та вигадки про електромобілі

     Чимало українців досі помиляються щодо електромобілів, отримуючи вигадану інформацію з недостовірних джерел. Реальні й надумані відомості настільки сплелися у свідомості більшості людей, що знайти істину стає вкрай складно. Все ж, ми спробуємо розібратися в найбільш поширених чутках і визначити ступінь їх достовірності.

Чутка №1. Електромобіль — дороге задоволення

     Якщо порівнювати ціну нового електромобіля й автомобіля з ДВЗ одного класу, то висновок невтішний: електричний транспортний засіб помітно обганяє за вартістю аналогічні моделі автомобілів. Але якщо придивитися до вторинного ринку, ситуація виглядає дещо по-іншому й ціни стають приблизно рівними вже після 2–3 років експлуатації. Але при цьому оснащення електромобілів не йде ні в яке порівняння із «внутрішнім світом» «класичних» засобів пересування, залишаючись на порядок вищим за своїм рівнем.

     В європейських країнах придбання електромобіля дотується з державної скарбниці, що дозволяє заощадити до 30% від його вартості. Відсутність подібної програми в Україні гальмує розширення вітчизняного парку електромобілів.

Чутка №2. Електромобіль не має потреби в сервісному обслуговуванні

     Ця чутка базується на не зовсім правильній інформації, нібито пристрій електромобіля набагато простіший, ніж автомобіля, що не відповідає дійсності. Відсутність двигуна внутрішнього згоряння компенсується вкрай складною системою, в яку входять потужні батареї, кабелі, електронні блоки й інше, не менш відповідальне обладнання. Крім того, присутні й звичні для водіїв елементи звичайного автомобіля: трансмісія, підвіска, рульове управління, гальма та ін. Зрозуміло, що таке оснащення електромобіля вимагає кваліфікованого сервісного обслуговування, що включає операції по заміні гальмівних дисків, колодок, оновленню мастила й гальмівної рідини.

Чутка №3. Електромобіль малопридатний для використання в зимовий час

     Дійсно, при температурах нижче 100С морозу пробіг електромобілів скорочується до 50%, при цьому підвищується кількість часу, необхідного для зарядки акумуляторів. Низькі температури погано позначаються на роботі літій-іонних батарей, і навіть додатковий прогрів не може збільшити їхню працездатність. До того ж в холодну пору року значно знижується ємність акумуляторів, коли потрібна додаткова енергія для обігріву салону. Сукупність цих факторів і призводить до низької придатності електромобілів до зимових поїздок.

Чутка №4. Складність зарядки електромобілів

     Чимало потенційних покупців електромобілів не поспішають ставати їх власниками, побоюючись частих і довгих підзарядок батареї. Виробники електрокарів обіцяють пробіг на одній зарядці до 200–250 км, але реальні показники набагато скромніші.

     Час зарядки електромобіля від звичайної розетки в 220В становить не менше 6–9 годин. Щоправда, на спеціалізованих заправках цей відрізок часу знижується до 3–4 годин. Існують і більш потужні зарядні станції, що забезпечують повну зарядку всього за 30 хвилин, але таке «прискорене живлення» не завжди йде на користь акумуляторові.

Слух №5. Придбання електромобіля економічно вигідне

     Якщо порівнювати вартість бензину й електрики, особливо при щоденному використанні транспортних засобів, вигоди власників електромобіля очевидні. Але при цьому не варто забувати про більші початкові капіталовкладення при купівлі та необхідність в періодичній заміні батарей, яка виллється в декілька тисяч доларів кожні 6–8 років експлуатації електромобіля. Так що питання економічної доцільності залишається відкритим і залежить від індивідуальних потреб та фінансових можливостей покупця.

     Таким чином, при всіх незаперечних перевагах електромобілів не варто нехтувати наявними недоліками. Можливо, майбутні розробки й технології зроблять їхнє використання більш практичним, але поки що говорити про масове визнання електромобілів у водіїв все-таки не варто.

     Миттєві мікропозики від «КЛТ КРЕДИТ» — ось той єдиний варіант отримання додаткового фінансування, який зробить Ваше життя по-справжньому безтурботним. Гроші для вирішення життєво важливих проблем вже підготовлені й чекають тільки Вашої згоди, щоб негайно надійти на Вашу банківську карту. Не відкладайте своє життя на завтра — почніть новий день без фінансових труднощів. Доручіть вирішення своїх проблем професіоналам, і «КЛТ КРЕДИТ» виправдає Ваші надії й очікування!

За матеріалами Finance.UA

Отримати гроші