Як взяти кредит без шкоди фінансам: аналіз доходів і витрат

Як взяти кредит без шкоди фінансам: аналіз доходів і витрат

Багатьом позичальникам досить складно зорієнтуватися в численних сумах і цифрах, зафіксованих у кредитному договорі. Щоб миттєво вникнути в усі деталі, слід бути фінансистом. Дана стаття допоможе розібратися з усіма нюансами простому обивателеві, що дозволить останньому реально оцінити переваги та недоліки умов обраної кредитної програми.

Для прикладу візьмемо середньостатистичну молоду родину, яка складається з 3 людей. Враховуючи їхній бюджет, будуть розглянуті умови погашення кредитної заборгованості по автопозики. Подружжя використовувало наступний спосіб можливості виплати кредиту на автомобіль:

  1. Загальний дохід подружжя становить 7 000 гривень, з яких зарплата чоловіка 4000 гривень, а дружини – 3000 гривень.
  2. Половина доходу витрачається на продукти харчування. У раціоні повинні бути овочі та фрукти, адже в родині підростає дитина. Виходячи із цих витрат, залишається 3500 гривень.
  3. Слід відняти суму, яка витрачається на оплату комунальних платежів. У разі економного використання телефону, води та інших енергоресурсів розмір комунальних платежів буде в середньому становити 250 гривень.
  4. Із суми, що залишилось, варто відняти витрати на «дріб'язку», що включають солодкості, сухарики, чіпси і багато чого іншого. На це в середньому йде близько 250 гривень.
  5. З 3000 гривень, які залишилися, слід урахувати витрати на дитину, пов'язані з покупкою нового одягу, іграшок, оплати дитячого садка. Щомісяця ця сума варіюється в межах 500 гривень.
  6. У бюджеті варто виділити суму витрат на побутові потреби, включаючи придбання побутової хімії й косметики. У середньому ця стаття витрат становить порядку 1000 гривень.

Враховуючи потреби молодої родини, у бюджеті залишається 1500 гривень. Цю суму беремо для того, щоб розрахувати кредит. Також варто врахувати, що щомісяця чоловікам потрібно буде виділяти кошти на підтримку автомобіля в робочому стані. Це стосується не тільки витрат на паливо й багатьох інших витрат технічного характеру. Розділивши, що залишився суму навпіл, вони передбачили для кожної із двох статей витрат по 750 гривень.

Для розрахунків щомісячного платежу по позиці візьмемо стандартні умови надання кредиту. Строк оформлення позики буде 36 місяців. Приміром, ціна автомобіля становить 26000 гривень. 2600 гривень є розміром первісного внеску. У підсумку сума кредиту складе 23400 гривень. Позика буде видано під 13,2%. Максимальний розмір щомісячного платежу складе 904,99 грн, а середній – 779,61 грн. При оформленні автокредита слід урахувати додаткові витрати, зв'язані зі страхування машини, оплати державного мита в розмірі 26 гривень. Також потрібно буде оплатити послуги нотаріуса, що становлять 100 гривень. Для позичальника, який є одруженим, ця сума є 450 гривень. До додаткових витрат ставляться комісія за оформлення позики в розмірі 234 гривень і реєстрація в Держреєстрі, яка коштує 60 гривень.

Дана схема допоможе обчислити не тільки придбання машини в кредит, але й будь-якого товару або ж квартири таким чином, щоб не постраждав бюджет родини.

Примітка: суми приведені для ознайомлення, і не підігнано під реалії 2016 року.

Ми обслуговуємо населення абсолютно будь-які регіони України, таких як - Первомайськ, Жмеринка, Родзинки, Славута, Кременчук, Переяслав-Хмельницький, Хмельницький, Ужгород, Ірпінь, Кривий Ріг, Миколаїв, Вінниця, Дрогобич, Чернігів, Бориспіль, Світловодськ, Білгород-Дністровський, Ковель, Вишневе, Могилів-Подільський, Київ, Нововолинськ, Куп'янськ, Чорноморськ, Конотоп, Нова Каховка, Комсомольськ, Сміла, Дубно, Кузнецовськ, Калуш, Запоріжжя, Енергодар, Нікополь, Жовті Води, Чернівці, Вознесенськ, Тернопіль, Ромни, Херсон, Новоград-Волинський, Шостка, Южноукраїнськ, Глухів, Васильків, Стрий, Охтирка, Житомир, Інгулець, Львів, Котовськ, Кам'янець-Подільський, Новомосковськ, Умань, Миргород, Нетішин, Харків, Луцьк, Володимир-Волинський, Первомайський, Біла Церква, Ніжин, Дніпро (Дніпропетровськ), Кропивницького (Кіровоград), Лубни, Бердичів, Бровари, Червоноград, Обухів, Боярка, Коростень, Олександрія, Суми, Івано-Франківськ, Борислав, Бердянськ, Токмак, Лозова, Одеса, Кам'янське (Дніпродзержинськ), Трускавець, Чугуїв, Фастів, Самбір, Коломия, Синельникове, Полтава, Рівне, Старокостянтинів, Ізмаїл, Орджонікідзе, Черкаси, Марганець, Прилуки, Шепетівка, Павлоград, Каховка, Мукачево, Балаклія, Мелітополь, та інші.

Отримати гроші